Home > ARTYKUŁY > NAJWIĘKSZY W POLSCE PRODUCENT LEKARSTW

NAJWIĘKSZY W POLSCE PRODUCENT LEKARSTW

Polpharma jest największym polskim producentem leków i liderem polskiego rynku farmaceutycznego. Aktywnie działa na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Od ponad 80 lat cieszy się zaufaniem pacjentów, lekarzy oraz partnerów biznesowych.

Firma należy do grona 20 największych firm generycznych na świecie. Zatrudnia ok. 7500 osób w Polsce i na rynkach zagranicznych. Posiada 7 zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji i Kazachstanie, 7 ośrodków badań i rozwoju oraz organizacje marketingowo-sprzedażowe w Polsce, Rosji, na Litwie, Łotwie, Ukrainie, Białorusi, w Czechach, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Azerbejdżanie, Kazachstanie, Uzbekistanie i Wietnamie. Portfolio Grupy Polpharma obejmuje około 600 produktów.
Polpharma wytwarza leki wydawane na receptę i stosowane w lecznictwie zamkniętym. Ma wiodący udział w kluczowych obszarach terapeutycznych w Polsce. Specjalizuje się w kardiologii, gastroenterologii i neurologii. Znaczącą część portfela produktowego stanowią leki dostępne bez recepty (OTC). W ofercie firmy znajdują się również suplementy diety, wyroby medyczne, kosmetyki oraz fitofarmaceutyki. Polpharma jest także największym polskim producentem substancji farmaceutycznych, które dostępne są w ponad 60 krajach na 6 kontynentach.
Siłą Polpharmy jest połączenie wieloletniego doświadczenia z najwyższymi standardami zarządzania i nowoczesnymi technologiami produkcji. Wszystkie produkty wytwarzane są zgodnie z międzynarodowymi wymogami Dobrej Praktyki Wytwarzania (Good Manufacturing Practice – GMP).
Firma inwestuje znaczące środki w rozwój nowych, potrzebnych pacjentom produktów. Należy do największych inwestorów w badania i rozwój w Polsce. Zajęła 3. miejsce w tej kategorii w zestawieniu opracowanym przez dziennik Rzeczypospolita i Fundację Patriotyzmu Gospodarczego.
Polpharma dynamicznie się rozwija m.in. w obszarze leków biologicznych. W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym stworzyła jedno z najnowocześniejszych laboratoriów w Europie, gdzie prowadzi prace nad lekami bionastępczymi.
Mottem Polpharmy jest hasło Ludzie pomagają Ludziom. Firma realizuje strategię społecznej odpowiedzialności, której kluczowymi filarami są: służba pacjentom i społeczeństwu, etyczne prowadzenie biznesu oraz innowacje i rozwój wiedzy. Polpharma dba o harmonijne współistnienie ze środowiskiem naturalnym i podejmuje wszelkie działania, aby zminimalizować wpływ produkcji na otoczenie. Prowadzi liczne programy edukacyjne i prozdrowotne.
W 2001 roku firma powołała Naukową Fundację Polpharmy, która finansuje realizację projektów badawczych w dziedzinie farmacji i medycyny. Od początku działalności Fundacji granty naukowe otrzymały 64 zespoły badawcze. Fundacja prowadzi także program stypendialny dla doktorantów uczelni medycznych.