Home > ARTYKUŁY > NAJWIĘKSZY W POLSCE PRODUCENT LEKARSTW

NAJWIĘKSZY W POLSCE PRODUCENT LEKARSTW

Polpharma jest największym polskim producentem leków i liderem polskiego rynku farmaceutycznego. Aktywnie działa na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Od ponad 80 lat cieszy się zaufaniem pacjentów, lekarzy oraz partnerów biznesowych.

Firma należy do grona 20 największych firm generycznych na świecie. Zatrudnia ok. 7500 osób w Polsce i na rynkach zagranicznych. Posiada 7 zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji i Kazachstanie, 7 ośrodków badań i rozwoju oraz organizacje marketingowo-sprzedażowe w Polsce, Rosji, na Litwie, Łotwie, Ukrainie, Białorusi, w Czechach, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Azerbejdżanie, Kazachstanie, Uzbekistanie i Wietnamie. Portfolio Grupy Polpharma obejmuje około 600 produktów.
Polpharma wytwarza leki wydawane na receptę i stosowane w lecznictwie zamkniętym. Ma wiodący udział w kluczowych obszarach terapeutycznych w Polsce. Specjalizuje się w kardiologii, gastroenterologii i neurologii. Znaczącą część portfela produktowego stanowią leki dostępne bez recepty (OTC). W ofercie firmy znajdują się również suplementy diety, wyroby medyczne, kosmetyki oraz fitofarmaceutyki. Polpharma jest także największym polskim producentem substancji farmaceutycznych, które dostępne są w ponad 60 krajach na 6 kontynentach.
Siłą Polpharmy jest połączenie wieloletniego doświadczenia z najwyższymi standardami zarządzania i nowoczesnymi technologiami produkcji. Wszystkie produkty wytwarzane są zgodnie z międzynarodowymi wymogami Dobrej Praktyki Wytwarzania (Good Manufacturing Practice – GMP).
Firma inwestuje znaczące środki w rozwój nowych, potrzebnych pacjentom produktów. Należy do największych inwestorów w badania i rozwój w Polsce. Zajęła 3. miejsce w tej kategorii w zestawieniu opracowanym przez dziennik Rzeczypospolita i Fundację Patriotyzmu Gospodarczego.
Polpharma dynamicznie się rozwija m.in. w obszarze leków biologicznych. W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym stworzyła jedno z najnowocześniejszych laboratoriów w Europie, gdzie prowadzi prace nad lekami bionastępczymi.
Mottem Polpharmy jest hasło Ludzie pomagają Ludziom. Firma realizuje strategię społecznej odpowiedzialności, której kluczowymi filarami są: służba pacjentom i społeczeństwu, etyczne prowadzenie biznesu oraz innowacje i rozwój wiedzy. Polpharma dba o harmonijne współistnienie ze środowiskiem naturalnym i podejmuje wszelkie działania, aby zminimalizować wpływ produkcji na otoczenie. Prowadzi liczne programy edukacyjne i prozdrowotne.
W 2001 roku firma powołała Naukową Fundację Polpharmy, która finansuje realizację projektów badawczych w dziedzinie farmacji i medycyny. Od początku działalności Fundacji granty naukowe otrzymały 64 zespoły badawcze. Fundacja prowadzi także program stypendialny dla doktorantów uczelni medycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *