Home > Archiwum > Tsipy Zeiri odznaczona za wkład w rozwój wymiany młodzieży

Tsipy Zeiri odznaczona za wkład w rozwój wymiany młodzieży

Za koordynację wymiany młodzieży z Polski i Izraela oraz zasługi w promocji wolnego od stereotypów dialogu między społeczeństwami Ambasador wręczył Pani Tsiporze „Tsipy” Zeiri Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej.
– Dzięki Pani zaangażowaniu setki młodych ludzi z Polski i Izraela mogły poznać się bliżej i nawiązać trwałe przyjaźnie. Nasze narody zyskały w ten sposób pokaźną grupę ludzi, którzy za sprawą swoich pozytywnych doświadczeń będą rozwijać dialog między Polakami a Izraelczykami oparty na wzajemnym zrozumieniu – mówił Ambasador Jacek Chodorowicz podczas uroczystości wręczenia Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP Pani Tsipy Zeiri.

Odznaczona od ponad dekady zajmuje się promocją wymiany młodzieży licealnej i studentów z Polski oraz Izraela. Pani Tsipy Zeiri jest jedną z koordynatorek działającego pod auspicjami Muzeum Historii Żydów Polski POLIN i Uniwersytetu Tel Awiwu programu PIYE (Polish-Israeli Youth Experience), a także animatorką wymiany młodzieży ze szkół w Kołobrzegu i Ra’ananie. Odznaczona łącznie zorganizowała kilkanaście projektów wymiany młodzieży, w którym wzięło udział kilkaset osób.

W uznaniu za te wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-izraelskiej współpracy Prezydent RP nadał Pani Tsiporze Zeiri postanowieniem z dn. 20 maja 2016 roku Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP.

ŹRÓDŁO